Oferta dla dzieci

W Bon appetit przygotowujemy zbilansowane dania zawierające odpowiednią ilość kalorii i składników pokarmowych potrzebnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci i młodzieży. Menu jest urozmaicone i uwzględnia zasady racjonalnego i zdrowego odżywiania – zgodnie z piramidą zdrowia. Nasze jadłospisy układa dietetyk, która dba o atrakcyjność i sezonowość serwowanych posiłków.

Oferujemy wieloletnie doświadczenie przy jednoczesnej otwartości na Państwa propozycje i sugestie.

Na codzień stosujemy poniższe zasady:
1.    Korzystamy wyłącznie z naturalnych składników o możliwie najwyższej jakości.
2.    Wszystkie potrawy są świeże i przygotowywane w tym samym dniu.
3.    Nie stosujemy żadnych sztucznych przypraw, kostek rosołowych, wzmacniaczy smaku, konserwantów. Ograniczamy ilość cukru i soli.
4.    Koktajle owocowe przygotowujemy sami - co gwarantuje nam w pełni naturalne składniki.
5.    Wybieramy sezonowe owoce i warzywa pochodzące z lokalnych upraw tak, aby w pełni wykorzystać ich wartości odżywcze.
6.    Nasi kucharze sami przygotowują kotlety rybne. Nie używamy gotowych paluszków, zawierających ogromne ilości wypełniaczy i tłuszczu.
7.    Mięsa pieczemy, dusimy lub smażymy w piecach konwekcyjno-parowych.
8.    Naleśniki, pierogi, kluski, przygotowujemy sami od początku do końca. Nie kupujemy gotowych wysoko mrożonych potraw.
9.    Zupy gotowane są u nas codziennie wyłącznie z mięsa i warzyw.
10.  Sosy przygotowujemy od podstaw. Nie stosujemy do nich półproduktów w postaci gotowych proszków. Swój smak zawdzięczają naturalny przyprawom.
11.  Serwujemy głównie ciemne pieczywo – chleby i bułki grahamki.
12.  Na podwieczorki podajemy głównie owoce lub własnoręcznie przygotowane desery – np. marchewkowe muffinki.

Lista dań

W Bon appetit przygotowujemy zbilansowane dania dla dzieci i młodzieży, zawierające odpowiednią ilość kalorii i składników pokarmowych potrzebnych do ich prawidłowego rozwoju. Dbamy o wygląd i nazewnictwo posiłków tak, aby jak najlepiej kojarzyły się dzieciom i pobudzały ich apetyt. Poniżej znajdziecie Państwo listę przykłądowych dań, jakie przygotowujemy dla dzieci.